info@klaipedosmedeine.lt  ✆ +370 46 49 78 93

KLAIPĖDOS „MEDEINĖS“ MOKYKLA

Mokykla, atvira visiems didelių ir labai didelių specialiųjų poreikių vaikams, užtikrinanti individualizuotą ugdymą.

Susisiekite šiandien

Socialinis projektas ,,Padėkime vieni kitiems būti”

Kov 13, 2023

Fotografuodami arba pasinęrus į prisiminimus apžiūrinėjant nuotraukas, galime patyrti galingą fotografijos poveikį. Nuotraukose perteikiami vaizdai keičia suvokimą ir išankstinį nusistatymą. Vaizdai nuotraukose turi galią parodyti tai, ko įprastai nepastebime. Fotografija/fotografavimas neša terapinę prasmę: pralinksmina, padeda atsipalaiduoti, sukelia norą bendrauti su šalia esančiais žmonėmis, paskatina dalintis patirtais įspūdžiais. Nuotraukos padeda kalbėtis apie jausmus. Leidžia atskleisti asmens charakterio ypatybes, perteikti pomėgius.

        Šaltiniuose apie fotografiją yra nemažai tyrimų ir pavyzdžių, apie fotografijos metodų taikymą socialiniame darbe darbe su neįgaliais asmenimis ir specialiųjų poreikių vaikais. Taikant fototgrafijos metodus siekiama ribotų galimybių asmenų teigiamų bruožų, socialinių įgūdžių, saviprezentacijos lavinimo. Fotografavimas, fotografija ir fototerapijos technikos sėkmingai taikomi asmenybės socialinėje reabilitacijoje ir pozityviojoje socializacijoje, sprendžiant aktyvumo, savirealizacijos, užimtumo klausimus.

           Mokyklos socialinė pedagogė Tatjana Verba inicijavo ir kartu su mokytoja Lina Suško parengė tarpinstitucinį socialinį projektą ,,Padėkime vieni kitiems būti”. Projekto partneris – Klaipėdos technologijų mokymo centras. Projekto siekiai – taikant fotografiją padėti specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams geriau pažinti save, suvokti savo individualumą ir išskirtinumą, stiprinti savivertę. Projekto dalyviai mokysis efektyviai verbaliai (kalba) ir neverbaliai (foto) bendrauti ir bendradarbiauti su kitu, būti grupėje, bendruomenėje, veikti kartu.

          2023 m. kovo 9 dieną buvo organizuota pirma projekto praktinė sesija, kurios metu Klaipėdos  technologijų mokymo centro studentai kurė mūsų mokyklos vyresniųjų klasių mokinių individualį įvaizdį bei foto portretus. Iš visiškai nepažįstamų žmonių tapome be galo artimi, tarsi viena didelė šeima. Tai buvo neįkainojama patirtis, kurios metu patyrėme daug gerų emocijų ir įspūdžių. Bendravimas su bendraamžiais mūsų mokinius įkvėpė pažinti vizažo ir tatuiruočių paslaptis, pajausti savo unikalumą. Foto sesijos metu patobulinome bendravimo ir komandinio darbo, taip pat fotografavimo bei kitus įgūdžius.

          Mūsų mokiniai be galo dėkingi už nuostabias akimirkas Klaipėdos technologijų mokymo centro socialinei pedagogei Aretai Skukaiskienei ir specialybių dėstytojams!!!!!

Pamokų laikas

1   9:00  9:40

2   9:50 10:30

3  10:45 11:25

4  11:35 12:15

5  12:30 13:10

6  13:30 14:10

7  14:20 15:00

NAUDINGA INFORMACIJA


 

i

Naujienos

Apskrito stalo diskusija ,,įtraukusis ugdymas bendro lavinimo

Apskrito stalo diskusija ,,įtraukusis ugdymas bendro lavinimo

Vasario  28 d. PŠKC vyko apskrito stalo diskusija. Miesto biologų metodinėje grupėje. ,,Įtraukusis ugdymas bendrojo lavinimo mokyklose biologijos dalyko veiklose: galimi iššūkiai ir perspektyvos“.  Susitikimo metu daug diskutuota apie įtraukųjį ugdymą. „Įtraukusis...

Pilietinė diena

Pilietinė diena

Pilietinė diena. Tad ir dalinamės šios dienos akimirkomis...

Koncertas „Laisvės sparnai“

Koncertas „Laisvės sparnai“

Vasario 15 dieną Klaipėdos „Medeinės“ mokykloje vyko pilietinė kultūrinė šventė - minėjimas - koncertas „Laisvės sparnai“. Tradiciškai sulaukėme svečių iš Klaipėdos J. Kačinsko muzikos mokyklos. Paminėjome, pabuvome kartu, prisiminėme svarbią Lietuvai datą. Ir dar...

Klaipėdos apskrities futbolo turnyras „Ypatingas kamuolys Ošanas“

Klaipėdos apskrities futbolo turnyras „Ypatingas kamuolys Ošanas“

Klaipėdos „Medeinės“ mokykla kartu su VŠĮ Klaipėdos futbolo mokykla organizavo Klaipėdos apskrities futbolo turnyrą „Ypatingas kamuolys Ošanas“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Į renginį susirinko dalyviai iš šešių įstaigų. Sveikinimo žodžius tarė...

Pažintis su floristo padėjėjo profesija

Pažintis su floristo padėjėjo profesija

2024 m. vasario 8 d. 10-tų ir SĮŲ III pakopos klasių mokiniai turėjo išvyką į Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centrą. Mokiniai aplankė centro erdves, susipažino su centro veikla, sutiko besimokančius draugus iš „Medeinės“ mokyklos. Pagrindinis išvykos...

Išvyka į Klaipėdos kultūros ir komunikacijų centrą

Išvyka į Klaipėdos kultūros ir komunikacijų centrą

Savaitės užbaigimo kultūrinė išvyką į KKKC nuspalvino ateinantį savaitgalį įvairiomis spalvomis. Susipažinome su dailės, kūrybiniu pasauliu iš arčiau. Pasisėmėme ramybės iš Gedimino Juškos ir Audroniaus Žemgulio parodos "PA'MATAI". Paglostėme akimis grožį  žiūrėdami į...

Pažintis su Klaipėdos socialinių paslaugų centru „Lakštutė“

Pažintis su Klaipėdos socialinių paslaugų centru „Lakštutė“

2024 m. vasario 2 d. vyresniųjų lavinamųjų klasių mokiniai ir dalis mokinių tėvelių lankėsi  Klaipėdos socialinių paslaugų centre  „Lakštutė“. Ten aplankė centro erdves, susipažino su centro jaunuoliais, centro veiklomis. Mus priėmė labai šiltai, tėveliams labai...

Susitikimas su Klaipėdos regbio klubo ,,Kuršiai” komanda

Susitikimas su Klaipėdos regbio klubo ,,Kuršiai” komanda

Šiandien mokyklos bendruomenė sulaukė svečių  iš Klaipėdos regbio komandos ,,Kuršiai“. Komandos treneris Jonas Mikalčius supažindino mokinius su regbio sporto šaka. Treneris paaiškino šio sportinio žaidimo taisykles, žaidimo ypatumus.Mokiniai kartu su regbio komanda...

Mokyklos gyvavimo metai

Pedagogai

Moksleiviai