klaipedosmedeine@gmail.com  ✆ (8 46) 49 78 93

KLAIPĖDOS „MEDEINĖS“ MOKYKLA

Mokykla, atvira visiems didelių ir labai didelių specialiųjų poreikių vaikams, užtikrinanti individualizuotą ugdymą.

Susisiekite šiandien

Socialinis projektas ,,Padėkime vieni kitiems būti”

Kov 13, 2023

Fotografuodami arba pasinęrus į prisiminimus apžiūrinėjant nuotraukas, galime patyrti galingą fotografijos poveikį. Nuotraukose perteikiami vaizdai keičia suvokimą ir išankstinį nusistatymą. Vaizdai nuotraukose turi galią parodyti tai, ko įprastai nepastebime. Fotografija/fotografavimas neša terapinę prasmę: pralinksmina, padeda atsipalaiduoti, sukelia norą bendrauti su šalia esančiais žmonėmis, paskatina dalintis patirtais įspūdžiais. Nuotraukos padeda kalbėtis apie jausmus. Leidžia atskleisti asmens charakterio ypatybes, perteikti pomėgius.

        Šaltiniuose apie fotografiją yra nemažai tyrimų ir pavyzdžių, apie fotografijos metodų taikymą socialiniame darbe darbe su neįgaliais asmenimis ir specialiųjų poreikių vaikais. Taikant fototgrafijos metodus siekiama ribotų galimybių asmenų teigiamų bruožų, socialinių įgūdžių, saviprezentacijos lavinimo. Fotografavimas, fotografija ir fototerapijos technikos sėkmingai taikomi asmenybės socialinėje reabilitacijoje ir pozityviojoje socializacijoje, sprendžiant aktyvumo, savirealizacijos, užimtumo klausimus.

           Mokyklos socialinė pedagogė Tatjana Verba inicijavo ir kartu su mokytoja Lina Suško parengė tarpinstitucinį socialinį projektą ,,Padėkime vieni kitiems būti”. Projekto partneris – Klaipėdos technologijų mokymo centras. Projekto siekiai – taikant fotografiją padėti specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams geriau pažinti save, suvokti savo individualumą ir išskirtinumą, stiprinti savivertę. Projekto dalyviai mokysis efektyviai verbaliai (kalba) ir neverbaliai (foto) bendrauti ir bendradarbiauti su kitu, būti grupėje, bendruomenėje, veikti kartu.

          2023 m. kovo 9 dieną buvo organizuota pirma projekto praktinė sesija, kurios metu Klaipėdos  technologijų mokymo centro studentai kurė mūsų mokyklos vyresniųjų klasių mokinių individualį įvaizdį bei foto portretus. Iš visiškai nepažįstamų žmonių tapome be galo artimi, tarsi viena didelė šeima. Tai buvo neįkainojama patirtis, kurios metu patyrėme daug gerų emocijų ir įspūdžių. Bendravimas su bendraamžiais mūsų mokinius įkvėpė pažinti vizažo ir tatuiruočių paslaptis, pajausti savo unikalumą. Foto sesijos metu patobulinome bendravimo ir komandinio darbo, taip pat fotografavimo bei kitus įgūdžius.

          Mūsų mokiniai be galo dėkingi už nuostabias akimirkas Klaipėdos technologijų mokymo centro socialinei pedagogei Aretai Skukaiskienei ir specialybių dėstytojams!!!!!

Pamokų laikas

1 pamoka  9:00  9:40
2 pamoka  9:50 10:30
3 pamoka 10:45 11:25
4 pamoka 11:35 12:15
5 pamoka 12:30 13:10
6 pamoka 13:30 14:10
7 pamoka 14:20 15:00

NAUDINGA INFORMACIJA


 

i

Naujienos

 Magiškas užsiėmimas

 Magiškas užsiėmimas

Š. m. kovo 21 d. Klaipėdos "Medeinės" mokykloje vyko magiškas užsiėmimas. Į svečius pas mus atvyko VŠĮ "Pamėginčius" iš Vilniaus atstovė, kuri parodė mums savo magiškus sugebėjimus kurdama tatuiruotes. Vienas po kito mokiniai laukė savo eilės, kol jų rankos taps meno...

Atviros Respublikinės žmonių su negalia plaukimo varžybos

Atviros Respublikinės žmonių su negalia plaukimo varžybos

Mūsų mokyklos plaukikai, neformaliojo ugdymo BĮ Klaipėdos ,,Gintaro" sporto centro sportininkai, labai pradžiugino savo pasiekimais. Šių metų kovo 15 dieną, Šiaulių plaukimo centre „Delfinas“, vyko Respublikinės žmonių su negalią plaukimo varžybos, kuriose dalyvavo 6...

Judriosios estafetės su spalvotais kamuoliukais

Judriosios estafetės su spalvotais kamuoliukais

Klaipėdos „Medeinės“ mokyklos 1a specialiosios klasės mokiniai kartu su tėveliais dalyvavo atviroje fizinio ugdymo (judriosios estafetės su spalvotais kamuoliukais) pamokoje, į kurią buvo integruotos dailės ir matematikos pamokos. Pamoką vedė mokytojos Olesia...

Pasimatuok profesiją!

Pasimatuok profesiją!

Š. m. vasario – kovo mėnesiais Klaipėdos „Medeinės“ mokyklos vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo profesinio veiklinimo užsiėmimuose „Pasimatuok profesiją“. Mokiniai lankėsi Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre. Ten mokiniai matavosi virėjo, kambarių...

Užgavėnės kitaip

Užgavėnės kitaip

Mūsų protėviai turėjo gražias bendruomeniškumo palaikymo tradicijas. Turėdami nemažai darbų, žmonės rasdavo laiko susitikti ir pabūti kartu. Pasikūrę ugnį dainuodavo, šokdavo, žaisdavo. Vaikai plėšydavo plunksnas. Vyrai vydavo virves, taisydavo pakinktus, megzdavo...

Pusiausvyros ir stabilumo lavinimas

Pusiausvyros ir stabilumo lavinimas

Klaipėdos „Medeinės“ mokyklos 2-4 specialiųjų klasių mokiniai kartu su tėveliais dalyvavo atviroje fizinio ugdymo (pusiausvyros, stabilumo lavinimo pratimų) pamokoje, į kurią buvo integruotos pasaulio pažinimo, matematikos pamokos. Pamoką vedė mokytojos Olesia...

Saugesnio interneto savaitė

Saugesnio interneto savaitė

Vasario 6-10 d. „Medeinės“ mokyklos bendruomenė susitelkė skaitmeniniam iššūkiui ir sudalyvavo „Saugesnio interneto savaitė 2023“ renginiuose. Mokyklos moksleiviai žaismingų ir interaktyvių veiklų pagalba mokėsi atpažinti netinkamą turinį internete, išklausė saugesnio...

Mokyklos gyvavimo metai

Pedagogai

Moksleiviai